تبلیغات
وبلاگ بزرگ شادی و رسیدن به موفقیت - راه های رسیدن به موفقیت
تاریخ : جمعه 26 آبان 1391 | 02:22 ب.ظ | نویسنده : محمد امینی
راه های رسیدن به موفقیت

مفهوم موفقیت یك امر نسبی (از فرد تا فرد از فرهنگ تا فرهنگ، و از مكتب جهان بینی و ایدئولوژی، تا مكتب فرق دارد) و یك امر تشكیكی (یعنی ممكن است شخصی نسبت به گذشته اش موفق باشد ولی در عین حال مراتب بالاتری از موفقیت را در پیش دارد كه البته این امر بیشتر در امور اخلاقی و ارزشی مثل كمال، علم خواهی بیشتر نمود دارد) است در فارسی واژهای مترادف آن ظفر، پیروزی و كامیابی و... است.
ابزار موفقیت موفقیت محبوب عمومی بشر است همه افراد بشر در هر رشته و مقامی كه هستند به دنبال وسیله، ابزار و راه رسیدن به
موفقیت هستند ولی افراد بشر دریافتن این وسیله یكسان نیستند، افرادی كه هیچ واقع بینی ندارند و درك صحیحی از روابط علی و معلولی حوادث ندارد. بحث شانس و بخت را به میان می‌كشند برخی دیگر وسیله موفقیت را در عوامل موجود خارجی جستجو می‌كنند. ولی در میان عوامل خود (استعدادها، علائق، حوصله و پشتكار و ...) را فراموش می‌كنند. برخی موفقیت را به نبوغ نسبت می‌دهند، یعنی فكر می‌كنند تنها عامل موفقیت نبوغ است و گمان می‌كنند مثلا فلان مخترع ظرف چند روز یا چند ساعت به فلان كشف رسیده ولی از پشتكار، صبر و تحمل سختیهای راه آنها بیخبرند. الكساندر هامیلتن میگوید: مردم به من نابغه می‌گویند من از نبوغ خود خبر ندارم، فقط می‌دانم شخص زحمتكشی هستم. دانشمند بزرگ فرانسوی پاستور، شعار زندگیش كار بود.
موفقیت در جامعه های صنعتی تعریف متداول و قابل قبول جوامع صنعتی از موفقیت بر سه اصل استوار است: قدرت، پول و شهرت. یعنی اگر كسی یك یا چند تا از اینها را داشته باشد فرد موفقی است. اشكال این تعریف این است كه با نظام الهی و عقل و وجدان ما سازگاری ندارد. آیا هر طوری كه انسان پول تهیه كرد موفق است؟ آیا به هر نحوی به مدارج بالای علمی رسید موفق است؟ آیا ملتی كه برای هدف مقدسی از كشور خود دفاع می‌كنند ولی در ظاهر نمیتوانند بر دشمن غلبه پیدا كنند موفق نیستند؟ امام حسین _ علیه السلام _ می‌فرمایند: مرگ برتر از زندگی با خواری، ذلت برتر از زندگی است كه سر از جهنم در آورد.
منبع "estesnaeejaber.blogfa.com"

با آرزوی رسیدن به موفقیت در زندگی برای شما ....

 

www.aramgroup.irبرچسب ها: شادی و رسیدن به موفقیت، استاد آرام، تجسم خلاق، دانلود عکس، روانشناسی موفقیت،