تبلیغات
وبلاگ بزرگ شادی و رسیدن به موفقیت - شادی و رسیدن به موفقیت
تاریخ : شنبه 18 آذر 1391 | 06:31 ب.ظ | نویسنده : محمد امینی
چهارپایه "شادی" ، ابزار"موفقیت"

"شادی" باید با تدبیر و انگیزه درونی  ایجاد شود نه با یک عامل بیرونی. شادی  هایی که از بیرون ایجاد می شود و دارای یک اراده فردی نیست نمی تواند مشکل مهمی از شخص را رفع کند. این گونه شادی های ظاهری مانند هل دادن اتومبیل بی سوخت و روغن است! این که در یک موقعیت، ناگهان اتفاقی یا حرفی موجب خنده شود، نمی توان نامش را "شادی" گذاشت. بسیار آدم های به ظاهر خندان و پرهیاهو در واقع درونی غمگین و افسرده دارند. شادی مؤثر حالتی است که شخص با خواست خود و برنامه شخصی، از درون به آن می رسد.
"موفقیت" نیز اگر با تعریف های کپی برداری شده از نظر دیگران و تجربه افراد موفق باشد، برای ما کارساز نیست. هرکس موفقیتی مخصوص به خود دارد. باز کردن قفل خود با کلید دیگری، هم قفل را خراب می کند، هم کلید را.
مقایسه کردن میزان و نوع موفقیت افراد درست نیست. تقلید موفقیت دیگران نیز به ما سودی نمی رساند. اگر بخواهیم موفقیت واقعی را بشناسیم باید برای خود آن را اختصاصی تعریف کنیم.
چون رابطه محکمی بین شادی و موفقیت هست و موفقیت در هر امری برای افراد شاد، سریع تر، راحت تر و بهتر به دست می آید، خوب است که به پاس "شادی" خود، آن را منتشر کنیم. اگر ما به روش هایی دست یافته ایم، به دیگران هم این ابزار را بدهیم که بتوانند شاد بودن را تجربه کنند. مادر خانمی دارم اهل اصفهان که ابزار جالبی برای رفع اندوه دارد: هروقت اخم می کنم می گوید "چهارپایه بدم؟" و منظورش این است که "آن را زیر ابروهایت بگذار که بالا بیاید!!" حال من هم یک چهارپایه آماده کرده ام: چهار رمز شادبودن را به همکاران جوان خود که در ابتدای راه هستند و همچنین استادانی که در دوره تحصیل من با اخم خود نه تنها مانع صمیمیت بودند که فشار زیادی را بر دانشجویان و حتی کارکنان دانشکده تحمیل می کردند هدیه می کنم. باشد که با به کارگیری آن ها شادی را تجربه کنیم و با کسب شادی، موفقیت ها را در آغوش بگیریم.

منبع "irden.com "

با آرزوی شادی و رسیدن به موفقیت برای شما در زندگی ....

www.aramgroup.ir
طبقه بندی: رابطه شادی و موفقیت،
برچسب ها: شادی و رسیدن به موفقیت، تجسم خلاق، چگونه شاد شویم ؟، استاد آرام، دانلود عکس، متخصص پست و مو،
دنبالک ها: تجسم خلاق،