تبلیغات
وبلاگ بزرگ شادی و رسیدن به موفقیت - هر قورباغه ای قورت دادنی نیست!
تاریخ : دوشنبه 8 تیر 1394 | 03:08 ب.ظ | نویسنده : محمد امینی
هر قورباغه ای قورت دادنی نیست!

می خواهید به توصیه برخی از کتاب های موفقیت آن چه را که قبلا انجام نداده اید را یک طرف کاغذ و دستاورد های تان را در طرف دیگر کاغذ بنویسید؟ کارخوبی می کنید؛ همه ما شاید هر روز باید کارنا مه مان را روی میزمان بگذاریم و برای روزهای بعد برنامه بریزیم.

دیگر چه؟ می خواهید یک فهرست بلندبالا از آنچه را که قرار است را انجام دهید تدوین کنید و برای جبران کم کاری ها و اشتباهات تان در گذشته چند قانون جهادی را هم وضع کنید؟ می خواهید درست از همین لحظه آدم دیگری شوید؟ آدمی که در بیست و چند سال و سی و چند سال گذشته نبوده اید؟ شاید بد نباشد که پیش از قورت دادن چنین قورباغه بزرگی این مطلب را بخوانید و بعد تصمیم بگیرید. 

می خواهید پنیرتان را سرجایش بگذارید؟

این روزها بازار فروش کتاب هایی که به روانشناسی موفقیت می پردازند داغ است؛ درحالی که پرفروش ترین رمان های سال به زحمت چاپ دوم و سوم را رد می کنند، این کتاب های روانشناسی عامه پسند از چاپ دهم و حتی بیستم هم عبور می کنند و اگر تصور کنیم که هر کتاب خریداری شده را حداقل دو نفر می خوانند، می توانیم امیدوار باشیم که هر کدام از این کتاب های پرفروش را چند میلیون ایرانی مرور می کنند؛ کتاب هایی که حرف اصلی شان «تو می توانی!» است و این حرف را در قالب قورت دادن یک قورباغه پشت میز کار یا پس گرفتن دادخواست طلاق و مرمت کردن یک ازدواج ویران شده تحویل مخاطب می دهد. 

واقعا می توانید؟

کتاب های عامه پسندی که این روزها چند ده بار چاپ می شوند و در قفسه روانشناسی کتاب فروشی ها جا خوش می کنند، به شما می گویند که شکستن شاخ غول تنها کار رستم نیست و از نظر نویسندگان شان دلیلی ندارد که در زندگی آدم توانایی مثل شما خشم، غم، عصبانیت و اضطراب جایی داشته باشد. 

خواندن این کتاب ها می تواند برای هر کسی لذت بخش باشد؛ از یک مادر بزرگ 60 ساله که دوره ای از افسردگی میانسالی را می گذراند یا خانم جوانی که احساس می کند هنوز جفت زندگی اش را پیدا نکرده و نگران تنها ماندن در روزهای پیری است گرفته تا یک کارمند اخراجی و بی پول یا مادری که از پس مهار پسر بچه پرانرژی اش برنمی آید. لابه لای برگه های این کتاب ها  می توانید کلید حل همه مشکلات را پیدا کنید و پاسخ همه سوال های بی جواب تان را هم بگیرید. 

اما مراقب باشید! «علم» روانشناسی میانه ای با این حرف ها ندارد و اگر همه روانشناسان عالم بسیج شوند، نمی توانند به شما قدرت شکستن شاخ قول را بدهند. 

ادامه دارد...
منبع :ravanpezshk.akairanبرچسب ها: موفقیت، روانشناسی، تجسم خلاق، استاد آرام،