تبلیغات
وبلاگ بزرگ شادی و رسیدن به موفقیت - روانشناسی موفقیت
تاریخ : پنجشنبه 9 اردیبهشت 1395 | 11:03 ق.ظ | نویسنده : محمد امینی

 
برای موفقیت یک کسب و کار به چیزی بیش از آن چه که در ظاهر دیده می شود نیاز دارید. اجازه دهید برای روشن شدن موضوع آنچه را که برای یکی از مشتریانم پیش آمده بود بیان کنم. او در عجب بود چگونه است که هر چه تلاش می کند نمی تواند مانند گذشته موفق باشد. او مانند گذشته عمل می کرد ولی آن نتیجه ای را که انتظار داشت بدست نیاورده بود.

 که انتظار داشت بدست نیاورده بود.من نشستم و به حرف های او گوش دادم و تک تک کارهایی را که انجام داده بود بررسی کردم تا بفهمم مشکل از کجاست، او همه کارهای گذشته را انجام می داد. اما اکنون نتایج ضعیف تری داشتند. او هنوز همان قدر پول خرج تبلیغات می کرد. هنوز هم همان محصولات مشخصی را می فروخت و همان خدمات را ارئه می داد اما بعضی چیزها تغییر کرده بود، چون فروش او بیش از 20 درصد افت کرده بود.
من با پرسیدن سوالات بیشتری درباره کسب و کارش بررسی مشکل را ادامه دادم. قبل از هر چیزی می خواستم بدانم آیا او از شغل خود راضی است و از کار کردن لذت می برد. خیلی طول نکشید که پاسخ خود را پیدا کردم. بعد از 10 سال کار مداوم و یکنواخت روزانه آماده یک تغییر بود. او از کار خود خسته شده بود. و از فردی که با شور و اشتیاق کار خود را انجام می داده به کسی تبدیل شده بود که کار خود را کسالت بار می دید. دیگر چیزی برای رقابت و به چالش کشیدن وجود نداشت او به یک تغییر اساسی نیاز داشت.
اما خودش نمی دانست که در حالاتش تغییراتی ایجاد شده است حداقل اگر هم می دانست در ناخودآگاهش بود. و فقط با پرسیدن یک سری پرسش ها متوجه افت انگیزه کاری خود شد به این ترتیب به او کمک کردم تا متوجه تاثیر این بی انگیزگی در موفقیت کسب و کارش شود.
ادامه دارد...
منبع :yadbegir


برچسب ها: روانشناسی موفقیت، ناخودآگاه، تجسم خلاق، استاد آرام،