تبلیغات
وبلاگ بزرگ شادی و رسیدن به موفقیت - ادامه روانشناسی موفقیت
تاریخ : پنجشنبه 9 اردیبهشت 1395 | 12:39 ب.ظ | نویسنده : محمد امینی
در حقیقت با پرسش های بیشتر بود که متوجه شدم که انگیزه او تا چه حد کاهش پیدا کرده است طوری که گاه فروشگاه خود را دیر باز می کرد. و نمی توانست تا شب برای بستن مغازه صبر کند و زود تر از موعد فروشگاه را تعطیل می کرد یا برای مشتری که آخر وقت در حال خرید کردن بود 5 دقیقه منتظر نمی ماند. در حقیقت با این بی انگیزگی در حال خراب کردن رابطه خود با مشتری بود.
و این همه مشکل نبود. چون به خاطر بی تفاوتی به کسب و کار خود هر از چند گاهی کمبود کالایی در فروشگاه رخ می داد چون از چک کردن مداوم لیست موجودی کالا و موجودی انبار خسته شده بود، از اینکه هر چند روز برای تامین اجناس مورد نیاز مسیری طولانی را باید رانندگی می کرد خسته شده بود. شاید این کار به نظر خیلی مهم نیاید اما تاثیر بسیار بزرگی در موفقیت یک کسب و کار دارد. به عبارت دیگر نداشتن اشتیاق کافی برای کار کردن به قیمت شکست کسب و کارش تمام می شد.
این چیزی است که من به آن روانشناسی موفقیت می گویم. این علمی است که به کمک آن می توانید بفهمید چه چیزی سبب می شود با اشتیاق بالا کار کنید. این همان چیزی است که شما را صبح زود به سمت کار می کشاند و سبب می شود شب ها تا دیر وقت کار کنید و هنگامی که همه در حال خوش گذراندن در تعطیلات خود هستند شما کار می کنید. اما وقتی که انگیزه شما از بین می رود، شور و اشتیاقی برای کار کردن ندارید و وقتی که توانایی ادامه دادن مسیری را که همیشه می رفته اید ندارید، این نشانه خیلی بدی است و می تواند به راحتی کسب و کار شما را با بحران روبرو کند.
حال که دانستیم انگیزه و اشتیاق گرداندن کسب و کار اینقدر مهم است راه حل چیست؟ چگونه می توان فهمید که آیا هنوز انگیزه کافی برای ادامه کسب و کار داریم و می توانیم در برابر رقبا در بهترین وضعیت ممکن باشیم و به گونه ای عمل کنیم که مشتریان با اطمینان خاطر با ما کار کنند؟
برای شروع از خود بپرسید کسب و کار شما چقدر برای شما ارزش دارد؟ از نظر شما کسب و کارتان چه معنایی دارد؟ آیا پاسخهای مثبت و مطلوبی به این پرسش ها می دهید؟ یا پاسخ های شما بدبینانه و منفی گرایانه هستند؟ اگر پاسخ ها بیشتر منفی گرایانه هستند خوب برای حل آنها و تبدیل کردنشان به پاسخ های سازنده و مثبت گرا چه کاری می توانید انجام دهید؟
ادامه دارد....
منبع :yadbegir


برچسب ها: روانشناسی، موفقیت ؛نجسم خلاق، استاد آرام،