تبلیغات
وبلاگ بزرگ شادی و رسیدن به موفقیت - ادامه روانشناسی موفقیت
تاریخ : پنجشنبه 9 اردیبهشت 1395 | 12:53 ب.ظ | نویسنده : محمد امینی
ادامه روانشناسی موفقیت
آیا وقتی کار می کنید از فعالیت خود لذت می برید؟ منظور من این است که وقتی که کار سخت یا کسالت بار می شود آیا می توانید راهی پیدا کنید که آنرا کمی سرگرم کننده تر و دلپذیرتر کنید؟ به عنوان مثال من از رفتن به اداره پست برای انجام برخی کارها بیزار بودم اما اکنون هر بار که به اداره پست می روم برای مجموعه تمبری که دارم یک سری تمبر زیبا خریداری می کنم. و چون می دانم که هر بار که به اداره پست می روم تمبر های جدیدی به کلکسیون خودم اضافه می کنم پس این کار را با اشتیاق بیشتری انجام می دهم. و به این ترتیب برای رفتن به ادره پست و انجام کارهای مربوط به آن ایجاد انگیزه کرده ام.
از تخیل خود استفاده کنید. اگر با خرید یک میز کار جدید انگیزه بیشتری برای کار کردن پیدا می کنید پس حتماً این کار ار انجام دهید آن میز را بخرید و نگران قیمتش نباشید چون این میز واقعا پول ساز خواهد بود! کار کردن با انگیزه و شور و شوق بالا چنان تاثیری در موفقیت شغلی شما دارد که ارزش آن در برابر هزینه هایش ناچیز است.
شاید تا کنون متوجه شده باشید اما وضعیت روحی و روانی شما در هر کاری که انجام می دهید تاثیرگذار است. در برخوردی که با مشتریان خود دارید، در برخورد با کارمندانتان، در تبلیغات و در برخورد با تامین کنندگانی که با شما کار می کنند تاثیر گذار است. شاید نتوانم به خوبی بیان کنم که داشتن انگیزه و اشتیاق کافی برای موفقیت کسب و کار شما چقدر مهم است. اما باید بگویم این عامل بیشترین تاثیر را در موفقیت کسب و کار شما دارد حتی بیش از یک میلیون دلار سرمایه گذاری برای بازاریابی تاثیر گذار است!
تا زمانیکه خودتان از قدرت روانشناسی موفقیت بهره نبرده اید نخواهید توانست اثر شگفت انگیز و واقعی آنرا درک کنید. خودتان تحقیق کنید و به هر کسی که فکر می کنید انسان موفقی است نگاهی بیندازید. آیا آنها به کاری که انجام داده اند شور و اشتیاق زیادی نشان می دهند؟ بدون شک این گونه است!
اگر نمی توانید در خود این درجه از شور و اشتیاق را ایجاد کنید چه؟ شاید وقت آن باشد که در کار و حرفه ای که انتخاب کرده اید تجدید نظر نمایید. اگر واقعا به این نتیجه رسیده اید که به کاری که انجام می دهید کوچکترین علاقه ای ندارید و هر چه سعی کرده اید نتوانسته اید در خود ایجاد انگیزه کنید تا کنون با پافشاری بر این حرفه شانس خود را برای رسیدن به موفقیته باد داده اید. شاید وقت آن باشد که یک بار دیگر شانس خود را امتحان نمایید شاید بهتر باشد به دنبال علاقه خود بروید و کاری را انجام دهید که می دانید با شور و شوق و انگیزه بالا برایش تلاش خواهید کرد. فراموش نکنید این زندگی هر روز شماست این چیزی نیست که بخواهید یک روز یا یک مدت کوتاه تحملش کنید بلکه این زندگی شماست که دوباره تکرار نخواهد شد.
منبع :yadbegir


برچسب ها: روانشناسی، موفقیت، تجسم خلاق، استاد آرام،