تبلیغات
وبلاگ بزرگ شادی و رسیدن به موفقیت - راه های رسیدن به موفقیت ( 1 )
تاریخ : چهارشنبه 26 مهر 1391 | 12:31 ب.ظ | نویسنده : محمد امینی

راستی راه رسیدن به موفقیت چیست؟
 

از اساسی ترین و اصلی ترین شرایط رسیدن به موفقیت یک انسان در زندگی فردی و اجتماعی داشتن قدرت «مدیریت خود» است. انسان موفق، ریشه رسیدن به موفقیت ها را در درون خود جست و جو می کند.
منشأ تمام پیروزی ها در وجود ماست. انسانی که نگاه مثبت و فعال در زندگی دارد خواهان کار، کوشش و تلاش است و برای خود برنامه دارد. انسان موفق، زمام زمان را به دست داشته و بهترین بهره رااز آن می برد. انسان موفق شکست ها و عقب افتادن های خود را با بهانه های پوچ توجیه نمی کند.
کشیدن پا روی زمین، حرکت بدون انرژی، چشم های خسته و بی حال و گاهی خواب آلود، غرغر کردن و بد و بی راه گفتن به زمین و زمان، پوشیدن لباس هایی که همواره اعتراض به دنبال دارد و ظاهری که نشان از بی نشاطی است، تاخیر در کارها، اعتراضات و... نشان دهنده نداشتن مدیریت خود و زمان است. مدیریت به معنای اداره کردن، برنامه ریزی و حرکت در چارچوب آن برنامه به سوی هدف است.
استفاده مناسب از امکانات تحت اختیار برای پیشرفت، و هر چیز را در حیطه نفوذ و تحت تاثیر خود، در جای و محل شایسته و بایسته خود نهادن است. مدیریت زمان به معنای برنامه ریزی کردن، جای دادن هر چیز به جای خود در حوزه زمان و تلاش در جهت رسیدن به هدف است. برنامه ریزی یعنی در هر ساعت و هر دقیقه از روز چه کاری را باید انجام داد تا حرکت ما به سوی هدف یعنی رسیدن به موفقیت شتاب داشته باشد. کسی که برنامه دارد هستی خویش را معنی بخشیده است. می داند که ضعف ها و قوت هایش چیست، برای رفع موانع و کمبودها و راه های رسیدن به موفقیت خود برنامه دارد. همین طور برای تقویت داشتن ها و توانایی ها تلاش می کند. برنامه ریزی تلاش هدفمند و دقیقی برای تکامل خود و رسیدن به موفقیت است. مدیریت زندگی خود در گرو مدیریت زمان است.با طی کردن این امور رسیدن به موفقیت هموار  می گردد .

مبحث " راه های رسیدن به موفقیت " ادامه دارد ...

www.aramgroup.ir
طبقه بندی: راه های رسیدن به موفقیت،
برچسب ها: راه های رسیدن به موفقیت، رابطه شادی و موفقیت، تجسم خلاق، استاد آرام،